VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

10.05.2026 r.

  1. Bóg zapłać za ofiary składane na parafialny fundusz remontowy. Natomiast klerycy będą zbierać ofiary po wszystkich Mszach pod dzwonnicą.

  2. Dziś o godz. 11:30 będzie Komunia św. Rocznicowa dla dzieci z obecnych klas IV.

  3. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe. Dlatego w te dni podczas nabożeństw majowych będziemy się modlić o błogosławieństwo pracy na roli oraz o urodzaje.

  4. W sobotę 16 maja przypada święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.

  5. Również w sobotę 16 maja w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie organizowany jest dzień skupienia dla Wspólnot Żywego Różańca. Zachęcamy zelatorki oraz matki różańcowe w miarę możliwości do udziału. Dojazd we własnym zakresie.

  6. W przyszłą niedzielę 17 maja przeprowadzimy zbiórkę ofiar do skarbony na wsparcie działalności mediów diecezjalnych, m.in. dwutygodnika Opiekun czy Radia Rodzina.

  7. W niedzielę 24 maja o godz. 16:00 nasza parafia wraz z Gminnym Zespołem Instytucji Kultury zapraszają na koncert muzyki organowej i kameralnej w naszym kościele. Szczegóły na plakacie.

  8. Przeżywamy maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe odprawiane są w kościele od poniedziałku do piątku i w niedzielę po Mszy św. wieczornej, a w każdą sobotę maja o godz. 21:00 przy grocie. Zachęcamy do licznego udziału.

  9. Sakrament Chrztu św. udzielany będzie w sobotę 06 czerwca i 04 lipca.

  10. Jest jeszcze do nabycia czasopismo Opiekun.

  11. Zachęcamy aby włączyć się w 102. Pielgrzymkę Służby Zdrowia na Jasną Górę 16 maja. Zjednoczmy się we wspólnej modlitwie ze środowiskiem pracowników Służby Zdrowia, zwłaszcza teraz, kiedy sytuacja naszych szpitali i innych miejsc związanych ze służbą chorym jest tak bardzo trudna. Szczegółowe informacje na plakacie.

  12. Tydzień Laudato Si’ (17 – 24 maja) jest szczególnym czasem refleksji nad odpowiedzialnością człowieka za świat stworzony. Inspiracją dla tego czasu jest encyklika Laudato si’, w której papież Franciszek przypomina, że ziemia jest naszym wspólnym domem – darem Boga powierzonym ludzkiej trosce. W świecie, który coraz częściej doświadcza skutków kryzysu ekologicznego, Kościół zaprasza wiernych do pogłębienia wrażliwości na piękno stworzenia oraz do podejmowania konkretnych działań na rzecz jego ochrony.

  13. Zapraszamy chętnych do wspólnotowego uczestnictwa w Wigilii zesłania Ducha Świętego w Kaliszu w parafii Świętej Rodziny.O godz. 20.00 zawiązanie wspólnoty, następnie konferencje z prośbą o poszczególne dary Ducha Świętego, o godz. 22.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Damiana Bryla, na zakończenie uwielbienie.

  14. 14 czerwca 2026 roku zapraszamy małżeństwa na spotkanie„Miłość. Małżeństwo. Rodzina – fascynująca droga”, które odbędzie się w Sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie.W programie: konferencje o budowaniu więzi małżeńskiej, duchowości, współżyciu i Naturalnym Planowaniu Rodziny, a także o komunikacji, różnicach między kobietą a mężczyzną oraz temperamentach.To będzie czas zatrzymania, wspólnej rozmowy i umocnienia fundamentów małżeństwa. Szczegóły oraz zapisy poprzez formularz QR znajdują się na plakacie.

  15. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach „Projekt Natanael”. Są to rekolekcje ewangelizacyjne skierowane do młodzieży od 13. roku życia. Ich celem jest wprowadzenie uczestników w życie modlitwy oraz zachęta do budowania wspólnoty młodych w parafii.Serdecznie zachęcamy do udziału. Zapisy odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy:https://forms.gle/ZzPGHCrXRMVs6bva8. Termin: 29–31 maja 2026 r. Koszt udziału: 100 zł.

  16. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Kaliskiej organizuje grupę na wyjazd do Korei Południowej na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w roku 2027 w Seulu. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie internetowej www.jestemnatratwie.pl w zakładce Światowe Dni Młodzieży.

Created with GIMP
Created with GIMP
Created with GIMP
Created with GIMP
Created with GIMP
Created with GIMP
Created with GIMP
Created with GIMP

  1. Standardy ochrony dzieci i młodzieży w parafii pw. św. Stanisława BM w Koźminie Wlkp.

Kategorie: Informacje

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *