1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego kończąca okres Narodzenia Pańskiego. W tym szczególnym dniu trwajmy w dziękczynieniu Bogu za dar naszego chrztu, pamiętając w naszych modlitwach o naszych rodzicach chrzestnych i kapłanie który włączył nas do Kościoła świętego. Od poniedziałku zaczynamy okres zwykły. Kolędy tradycyjnie
  śpiewać będziemy do 2 lutego.
 2. Biuro parafialne czynne w piątki od godz. 16:00-17:00, w soboty od godz. 10:00 do 11:00. Nowych parafian prosimy o kontakt z biurem parafialnym w godzinach urzędowania w celu zapisania do parafii.
 3. Pielgrzymów grupy czerwonej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę zapraszamy w przyszłą niedzielę na Eucharystię o godz. 18.00 i spotkanie opłatkowe w salce domu parafialnego.
 4. W związku z ciągłym wzrostem zachorowań na COVID – 19 informujemy, że tegoroczna wizyta kolędowa przebiega w podobnej jak w zeszłym roku formie.
  Zapraszamy zatem Drogich Parafian do kościoła, według ulic, na odprawianą za Was Mszę Św. od poniedziałku do piątku o godzinie 19.00. Wcześniej od godz. 18.45 okazja do śpiewu kolęd razem z p. organistą. Zaplanujmy sobie czas i przyjdźmy całymi rodzinami. Prosimy o poinformowanie o tych mszach swoich krewnych, sąsiadów, osoby starsze, nie mające dostępu do internetu oraz osoby które już dawno nie były w kościele.
  Do czerwca tego roku trwa ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Rodziny. W tym roku na kolędowych mszach św. małżonkowie odnawiają swoje przyrzeczenia małżeńskie. Każda rodzina otrzyma w kościele piękną pamiątkę kolędy
  z wizerunkiem św. Józefa i modlitwą. Przynosimy ze sobą do poświęcenia obraz Matki Bożej bądź Świętej Rodziny wiszący w naszym domu oraz pojemniki z wodą do pobłogosławienia nią domu lub mieszkania po powrocie z Eucharystii. Zachowujmy w kościele aktualne przepisy sanitarne, dystans społeczny. Dziękujemy za ofiary składane w podpisanych kopertach na tacę podczas Mszy Świętych kolędowych, z przeznaczeniem na remont drugiej części krużganków. Do puszki pod dzwonnicą będzie można również złożyć ofiarę przeznaczoną w całości dla naszych ministrantów, których prosimy o asystę liturgiczną na tych mszach św.

PLAN MSZY ŚW. KOLĘDOWYCH:

 • poniedziałek 10.01. godz.19.00 – ul. Wierzbowa numery parzyste, Towarowa, Przemysłowa i Dworcowa 1-4; Wierzbowa nieparzyste od p. Szaramowicz, Dworcowa 5-10
 • wtorek 11.01. godz.19.00 – ul. Witosa od Boreckiej, Jana Pawła II blok i dalej do Klasztornej; Węckiego od Bernardyńskiej, Jana Pawła II od Boreckiej i Wawrzyńczaka
 • środa 12.01 godz.19.00 – ul. Poznańska od cmentarza do Jana Pawła II i od Jana Pawła II do p. Mackiewicz, Modlibowskiego i Pleszewska; Poznańska od cmentarza i Kosynierów, Poznańska od Boreckiej do Jana Pawła II (obie strony)
 • czwartek 13.01. godz. 19.00 – Targowa, Floriańska (strażnica) i do p. Skowrońskich, Klasztorna 40-68, Zapłocie 41-45; Floriańska parzyste od 2 do końca, Cieszyńskiego od p. Łapka i Plucińska, Zaciszna do p. Osuch
 • piątek 14.01. godz.19.00 – Floriańska nieparzyste od 1 do strażnicy, ul. Goja i Cieszyńskiego do Wawrzyniaka ( obie strony); Cieszyńskiego od Klasztornej do Nowak, Cieszyńskiego od Klasztornej do Stępień i Cudne Manowce oraz parafianie, którzy nie mogli uczestniczyć w Mszach św. kolędowych dla swoich ulic czy miejscowości. Parafian, którzy pragną poświęcić swoje nowe mieszkanie lub dom, prosimy o indywidualny kontakt z duszpasterzem w zakrystii po Mszach Św.
 1. Przypominamy, że chrzty dzieci odbywają się zasadniczo w naszej parafii w I soboty miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00. (najbliższe terminy 5.02 i 5.03 br.)
 2. W zakrystii są jeszcze pięknie wydane kalendarze diecezjalne – ostatnie sztuki.
 3. Bóg zapłać za ofiary składane dziś w II niedzielę miesiąca na parafialny fundusz remontowy, za złożone w ostatnim czasie ofiary kolędowe i na misje święte.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *